Image default
Home » Seszele Przewodnik Cosmopolitan Living po Seszelach

Seszele Przewodnik Cosmopolitan Living po Seszelach

Seszele to archipelag 115 wysp na Oceanie Indyjskim, około 1000 mil na wschód od Afryki. Tylko trzy z wysp są zamieszkane: Mahe, Praslin i La Digue. Polecam pobyt na dwóch wyspach, jeżeli nie mają Państwo czasu na zwiedzanie wszystkich trzech. Mahe znajduje się około godziny drogi szybkim promem od La Digue i Praslin, przy czym te dwie ostatnie wyspy leżą dość blisko siebie (20 minut łodzią). Osoby z chorobą morską powinny rozważyć lot z Mahe na Praslin zamiast promu, zwłaszcza w porze monsunów południowo-wschodnich, kiedy morze może być wzburzone. Poruszanie się po Seszele jest łatwe, ponieważ większość mieszkańców wyspy porusza się na rowerze lub pieszo. Na każdej wyspie jest też kilka taksówek, ale są one drogie i korzystają z nich głównie turyści. Wypożyczenie roweru to świetny sposób na zwiedzanie każdej wyspy we własnym tempie.

Gdy Twój samolot zacznie schodzić do Międzynarodowego Portu Lotniczego Seszele, nie sposób nie zachwycić się czystym pięknem tego archipelagu. W drodze do swojego kurortu będziesz otoczony granitowymi pasmami górskimi, dziewiczą dżunglą i przepięknymi plażami porośniętymi palmami. Nic dziwnego, że Seszele przyciągają do siebie wymagających podróżników z całego świata.

Można tu znaleźć przygodę, romans i luksusowe ośrodki w dziewiczym otoczeniu, które wciąż jest nietknięte przez człowieka. Jeśli więc szukasz naprawdę wyjątkowego i niezapomnianego miejsca na podróż, nie szukaj dalej niż Seszele.

Seszele domki

NAJLEPSZY CZAS NA ZWIEDZANIE

Na Seszelach panuje całoroczny klimat tropikalny ze stałymi wysokimi temperaturami. Ilość opadów zależy od dwóch pór monsunowych, kiedy to wiatry handlowe wieją z różnych kierunków. Wyspy seszelskie są położone poza pasem cyklonów, więc burze zdarzają się rzadko. Jednak ulewne deszcze mogą powodować powodzie i osunięcia ziemi. Najlepszy czas na odwiedzenie Seszeli to okres od maja do września, kiedy pogoda jest sucha i słoneczna. Od grudnia do marca trwa pora deszczowa, a kwiecień i listopad to miesiące przejściowe z okazjonalnymi opadami. Niezależnie od pory roku pamiętaj, by zabrać ze sobą dużo kremu z filtrem!

 • Od maja do października silne południowo-wschodnie wiatry handlowe przynoszą suchą pogodę i czyste niebo. Jednak o tej porze roku morze może być wzburzone, więc najlepiej unikać pływania w pobliżu raf.
 • Od grudnia do marca słabe północno-zachodnie wiatry handlowe przynoszą mokrą pogodę i zachmurzone niebo. Jest to najlepszy czas na pływanie, ponieważ morze jest spokojniejsze. Możesz jednak zabrać ze sobą kurtkę na chłodniejsze wieczory. Ogólnie rzecz biorąc, na północnej wyspie Mahe jest więcej opadów niż na innych wyspach, więc jeśli szukasz słonecznego wypoczynku, możesz rozważyć pobyt na jednej z południowych wysp.
 • Najlepsze miesiące na odwiedzenie Seszeli to kwiecień i październik. Te dwa okresy między monsunami oferują spokojne morza, czyste plaże bez wodorostów (lub wysokich pływów), słoneczne dni z tylko kilkoma przelotnymi deszczami!

Wiatry handlowe nie tylko określają porę mokrą i suchą na Seszelach, ale także decydują o tym, gdzie dryfują wodorosty. To naturalne zjawisko występuje, gdy silne południowo-wschodnie wiatry wieją na morzu w okresie od maja do września, co powoduje, że zmyte kawałki tej rośliny można znaleźć na plażach znajdujących się w pobliżu południowego wybrzeża Praslin lub zachodniej strony (w zależności od tego, jak daleko na północ się udasz). Mimo, że jest to roślina całkowicie nieszkodliwa ze względu na swoje nietoksyczne właściwości, może ona zakłócić obraz doskonałego piękna, którym cieszą się goście przybywający tu w poszukiwaniu relaksu.

Wzorce pogodowe na Seszelach są podobne do tych występujących na Malediwach, ale z przeciwną tendencją. Pora mokra współistnieje obok suchej i odwrotnie odpowiednio dla ich krajów)

seszele przewodnik

JAK SIĘ TAM DOSTAĆ

Międzynarodowy port lotniczy Seszele jest bramą do pięknego wyspiarskiego kraju Seszeli. Położone na wyspie Mahe lotnisko jest węzłem komunikacyjnym dla linii lotniczych oferujących bezpośrednie loty na Seszele. Dzięki rosnącej liczbie przewoźników obsługujących ten cel, istnieje wiele możliwości dotarcia na Seszele. Niezależnie od tego, czy szukają Państwo lotu bezpośredniego, czy z przesiadką, można znaleźć linię lotniczą, która spełni Państwa oczekiwania. Zatem niezależnie od tego, czy przyjeżdżają Państwo na urlop, czy w podróż służbową, proszę koniecznie sprawdzić wszystkie możliwości dotarcia na Seszele.

 • Z/przez Azję: Air Seychelles (przez Hongkong, Bombaj), Sri Lankan Airlines (przez Kolombo)
 • Z/przez Bliski Wschód: Emirates (przez Dubaj), Etihad Airways (przez Abu Dhabi), Air Seychelles (przez Abu Dhabi), Qatar Airways (przez Doha)
 • Z/przez Europę: Condor (przez Frankfurt), Air Seychelles (przez Paryż), Austrian Airlines (przez Wiedeń), Turkish Airlines (przez Stambuł), Air France (przez Paryż)
 • Z/przez Afrykę: Kenya Airways (przez Nairobi), Ethiopian Airlines (przez Addis Abebę), Air Austral (przez La Reunion), Air Seychelles (przez Johannesburg, Durban i Mauritius)

Jeżeli szukają Państwo relaksującego urlopu na pięknych Seszelach, z pewnością ucieszy Państwa wiadomość, że wszystkie ośrodki wypoczynkowe na wyspie Mahe znajdują się w zasięgu międzynarodowego lotniska na Seszelach. Niezależnie od tego, czy szukają Państwo luksusowego ośrodka na prywatnej wyspie, czy przytulnego miejsca na jednej z bardziej popularnych wysp, z Mahe można się tam dostać szybkim promem, lekkim samolotem lub helikopterem. A jeżeli obawiają się Państwo, że po przyjeździe na miejsce nie będą mogli się poruszać, to proszę się nie martwić – wszystkie ośrodki wypoczynkowe znajdują się w niewielkiej odległości od głównego lotniska na Seszelach. Tak więc, niezależnie od tego, czy szukają Państwo relaksujących wakacji, czy też pełnej akcji przygody, na Seszelach każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Mahe Seszele

WYMOGI DOTYCZĄCE PODRÓŻY

Wymagania dotyczące wjazdu na Seszele różnią się w zależności od kraju i mogą ulec zmianie. Przed wyjazdem zawsze skonsultuj się ze stronami rządowymi i najbliższą ambasadą Seszeli  jakie dokumenty są potrzebne do podróży na Seszele.

 • Potrzebujesz ważnego paszportu. Paszport musi być ważny przez okres planowanego pobytu do powrotu do kraju pochodzenia lub zamieszkania posiadacza.
 • Seszele są krajem bezwizowym, co oznacza, że nie ma żadnych wymogów wizowych dla osób, które chcą podróżować do tego kraju.
Seszele wyspa

INSPIRACJE

Jest kilka dobrych powodów, dla których powinieneś umieścić Seszele na swojej liście:

 • Spektakularne plaże z białym piaskiem, które zaliczają się do najpiękniejszych plaż na świecie
 • Zachwycająca naturalna sceneria z jurajskimi lasami deszczowymi i starożytnymi głazami
 • Skakanie po wyspach
 • Obserwowanie olbrzymich żółwi 
 • Nurkowanie
 • Prywatne kurorty na wyspach zaliczane do najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie

To, co wyróżnia Seszele spośród wielu innych miejsc urlopowych, to duża różnorodność wysp, z których każda ma swoją szczególną geografię, charakter i historię. Doświadczenie więcej niż jednej wyspy podczas pobytu jest koniecznością i nada Państwa wakacyjnym przeżyciom wymiar, którego nigdy nie zapomną. Niezależnie od tego, co Państwo wybiorą, regularna sieć transportu lotniczego i morskiego z głównej wyspy Mahe zaspokoi większość planów podróży.

Promy, loty krajowe, a nawet transfery helikopterem są dostępne codziennie na wiele wysp. Tak więc przemieszczanie się jest łatwe, nawet jeżeli oznacza pożegnanie się z jednym idyllicznym miejscem, zanim się go nie wypełni, a przywitanie się z innym.

Jest coś szczególnego w Seszelach. Może to lazurowa woda lub niewiarygodnie białe plaże. Może to uczucie, że czas stanął w miejscu – lub fakt, że życie tutaj jest błogie i spokojne. Niezależnie od przyczyny, ten archipelag jest naprawdę wyjątkowym miejscem, które powinno znaleźć się na liście każdego podróżnika.

Oczywiście, przy tak wspaniałej scenerii, nie dziwi fakt, że Seszele cieszą się niesłychaną popularnością. Ale przy odrobinie planowania można łatwo uniknąć tłumów i cieszyć się wyspami w całej ich dziewiczej chwale. Mahe, Praslin i La Digue to trzy główne wyspy, które powinni Państwo umieścić w swoim planie podróży.

 • Mahe jest największa pod względem wielkości i liczby mieszkańców, ma dramatyczny górzysty interior i mnóstwo zatok i zatoczek do odkrycia. Druga co do wielkości wyspa Seszeli, Praslin, otoczona wspaniałymi białymi piaszczystymi plażami i niewiarygodnie czystą wodą, sprawia wrażenie nietkniętej, ponieważ na jej terenie znajduje się zaledwie kilka wiosek.
 • La Digue, gdzie czas naprawdę stanął w miejscu. Na tej spokojnej wyspie znajdują się jedne z najbardziej kultowych plaż archipelagu (w tym słynna na całym świecie Anse Source D’Argent) i można je podziwiać we względnym spokoju.

Jeśli więc szukają Państwo niezapomnianych wrażeń z podróży, proszę koniecznie umieścić Seszele na szczycie swojej listy – nie będą Państwo żałować!

Seszele-Plaza

Artykuly o Podobnej Tematyce

Tajlandia Co Zwiedzac – Przewodnik

peter

Maia Luxury Resort & Spa (Seszele)

peter

Thailand Travel Guide

peter

Las Vegas Atrakcje

peter