Home » Top 10 Wysp na Karaibach

Top 10 Wysp na Karaibach

Karaiby oferują cudowny wypoczynek na wspaniałych plażach Aruby, Curacao, czy Jamajki.
Pomiedzy plaza, lokalna kuchnia i destylarniami rumu polujacy na super ceny moga liczyc na ogromna oferte zakupów w licznych wolnocłowych sklepach.
Wpis o podobnej tematyce: 3 Powody dlaczego warto odwiedzic Floryda

1 Aruba

aruba-wycieczka

Ta niewielka wyspa u wybrzeży Ameryki Południowej jest popularnym celem wśród mieszkańców USA, szczególnie młodych par. Amerykańskie magazyny ślubne zaliczają ją do najgorętszych kierunków na miesiąc miodowy.

2 Curacao

Curacao-Nurkowanie

Wśród turystów promowana jest jako wyspa przygody, rozrywki i kultury. U jej wybrzeży leżą jedne z najlepszych wg wielu branżowych rankingów punkty do nurkowania. Stolica Willemstad słynie z  XVII-wiecznej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Tahiti_Wycieczka
Kuba Przewodnik
Miami Floryda

3 Bonaire

Bonaire-Karaiby-Wycieczka

Wyspa „B”. Razem z Arubą i Curacao tworzy maleńki holenderski archipelag „ABC”. Podczas gdy najpopularniejsza Aruba słynie z luksusowych hoteli w amerykańskim stylu, a Curacao z przepięknej starówki w Willemstad, Bonaire to zdecydowanie najlepszy spot nurkowy. Wyspę otacza Morski Park Narodowy chroniący jeden z najpiękniejszych odcinków karaibskiej rafy.

4 Trynidad i Tobago

Trinidad-Wycieczka-Karaiby

Choć tworzą parę, są zupełnie inne. Sporo większy Trynidad bliżej wybrzeży Wenezueli jest nowoczesny i częściowo zindustrializowany , podczas gdy Tobago słynie z malowniczych, spokojnych plaż ciągnących się wzdłuż rybackich wiosek.

5 Kuba

Kuba-Karaiby-Wycieczka

To największa karaibska wyspa. Otacza ją łańcuch ponad tysiąca mniejszych. Kuba słynie z najlepszych na świecie cygar,wyjątkowo lekkiej odmiany rumu i klasycznych amerykańskich samochodów (Cadillac, Oldsmobile), które przetrwały ponad pół wieku pod rządami Fidela Castro i stały się poniekąd wizytówką Kuby.

6 Dominikana

Dominikana-Karaiby

To drugie największe państwo w basenie Morza Karaibskiego. Szerokie, białe plaże Dominikany, zwłaszcza na wybrzeżu Punta Cana, przez wielu uważane są za najpiękniejsze w archipelagu karaibskim. Bez wątpienia „naj” w skali całych Wysp Karaibskich są dwa punkty o skrajnych wysokościach: szczyt Pico Duarte (3175 m n.p.m.) i słone jezioro Enriquillo (46 m p.p.m.).

Z ponad piętnastoma milionami turystów odwiedzających każdego roku, Tajlandia jest najpopularniejszym celem podróży w Azji.  Swoja różnorodnoscia i tętniącymi życiem miastami Tajlandia oferuje niezliczone atrakcje dla odwiedzających, niektore z nich to dziewicze lasy deszczowe, spektakularne wybrzeże, plaże pełne słońca, pływające rynki, chronione przez UNESCO zabytkowe ruiny i miejsca zamieszkale przez  plemienna ludnosc.
Dolina Smierci, Nevada California
Las Vegas – Dla jednych miejsce kiczu i tandety, dla wielu przepychu i ekstrawagancji.
Polozone w jednym z najbardziej pustynnych stanow USA – Nevadzie, ulokowane w samym centrum Mojave Desert, sciaga codziennie tysiace spragnionych emocji turystow z calego swiata.

7 Martynika

Martynika-Karaiby

To niewielka francuska wyspa z pięknymi, ciemnymi plażami na północy, gdzie drzemie wciąż niebezpieczny wulkan Pelee i gdzie mimo wszystko koncentruje się jej życie turystyczne. Plaże i rafy koralowe ciągnął się dookoła całej wyspy.

8 Jamajka

Jamajka-wyjazd-na-wycieczke

To jedna z najpopularniejszych wysp w anglojęzycznej części Karaibów. Ojczyzna Boba Marleya i reggae. Poza cudownymi plażami, walorem Jamajki są tropikalne lasy z egzotycznymi gatunkami zwierząt. Żyje w nich kilkaset gatunków ptaków  i rzadkie ssaki między innymi manaty i mangusty.

9 Saint Lucia

Saint-Lucia-Karaiby

Między południowym a północnym krańcem wyspy widać wyraźne różnice. Na północy Saint Lucii leżą typowe karaibskie kurorty turystyczne, włącznie ze stolicą Castries, z pięknymi, jasnymi plażami. Z kolei na południu zobaczymy najbardziej charakterystyczne punkty wyspy – słynne wulkany… Gros i Petit Piton.

10 Bermudy

Bermudy-Karaiby-wycieczka

Cieszą się opinią najpiękniejszych z Wysp Karaibskich. Okoliczne rafy, na których leżą wszystkie z około stu wysp w archipelagu, są popularnym celem nurków. Zgodnie z legendą o Trójkącie Bermudzkim właśnie tu znajduje się największe na Karaibach wrakowisko statków, które zatonęły w niewyjaśnionych okolicznościach.

Artykuly o Podobnej Tematyce

Sandos Caracol Eco Resort All-Inclusive Meksyk

peter

Sandals Grande Antigua Resort All-Inclusive

peter

Kuba …Perła Karaibów

peter

Gramy w Golfa w Dominican Republic

peter

Rejsy statkiem – Kruzy coraz bardziej „na topie”w Polsce

peter
%d bloggers like this: